Szolnoki közgyűlés polgármesteri zűrzavarral: alpári hangnem, jegyzői közbeavatkozások, botrányos vezetés, frakcióból kilépés

Az elmúlt időszakban Szolnok városában olyan események láncolata bontakozott ki, amelyek súlyosan megkérdőjelezik Györfi Mihály polgármester vezetői képességeit és szavahihetőségét. A január 30-i közgyűlés különösen kiélezte ezeket a problémákat, rámutatva a városvezetés belső feszültségeire és a polgármester körüli frakció széthullására.

Heves viták és a közgyűlés méltatlan hangneme

A január 30-i közgyűlésen a napirend elfogadása, amely általában rövid procedúra, ezúttal több mint másfél órát vett igénybe. A vita középpontjában a helyi lakossági és vállalkozói adóemelés negatív hatásait enyhítő rendelet állt, amelybe Györfi Mihály polgármester beépítette a nyugdíjasoknak és iskolás gyermekek szüleinek ígért 20-20 ezer forintos támogatást is. A fideszes képviselők, mint Töreki András, Tasnádi Zoltán, Fejér Andor és Ádám Csaba, azt javasolták, hogy a három támogatási elemet külön-külön tárgyalják, míg az ellenzéki oldal egyben szerette volna ezeket megvitatni. A kormánypártiak az építményadó támogatási részéről további egyeztetéseket javasoltak, míg a polgármester korábbi ígéretének beváltását a február 13-i rendkívüli közgyűlésen kívánták napirendre tűzni – tekintettel arra, hogy a beadott indítványai nem a választási ígéreteihez igazított kedvezmények, azokból nagyon sok iskolás és idős korú kimaradna. Györfi Mihály kísérletet tett arra, hogy a levett napirendi pont helyett két új előterjesztést nyújtson be, de ezek sem kaptak többségi támogatást.

A jegyző közbeavatkozása és a közgyűlés levezetésének problémái

A közgyűlés során dr. Sebestyén Ildikó címzetes főjegyzőnek többször is közbe kellett avatkoznia, mivel az ülés levezetése kicsúszott a polgármester irányítása alól. A jegyző asszony számos alkalommal ragadta magához a szót, hogy helyreállítsa a rendet és biztosítsa a közgyűlés szabályszerű működését, aki a látottak alapján már okkal érezhette magához és hivatalához méltatlannak a körülményeket. Az ülés hangneme és hangulata több résztvevőben is szomorúságot és csalódást keltett, hiszen a rendszerváltás óta nem tapasztalt szóbeli összetűzések zajlottak a városházán.

A polgármesteri szavahihetőség megkérdőjelezése

A közgyűlésen felmerült az a kérdés is, hogy a polgármester és képviselőtársai közül van-e olyan, aki saját családtagját juttatta felügyelőbizottsági pozícióba. Erre a kérdésre Györfi Mihály és társai nem adtak egyértelmű választ, ami tovább növelte a bizalmatlanságot és a gyanakvást a városvezetés iránt. A polgármester ezen felül kocsmai viselkedést is felülmúlva vezette a közgyűlést, ami méltatlan egy ilyen pozícióhoz és tovább rontotta a városvezetés megítélését.

Belső feszültségek és bizalomvesztés a városvezetésben

Tovább növeli a polgármester körüli bizalmatlanságot, hogy január 30-án az Agóra Szolnoki Közéleti Egyesület bejelentette: megszünteti együttműködését a Szolnok 2024 frakcióval, és kezdeményezi dr. Sámson László önkormányzati képviselő kilépését a frakcióból. Az egyesület közleményében kifejtette, hogy a városvezetés döntései és irányvonala nem egyeztethető össze az Agóra szellemiségével, és aggodalmukat fejezték ki a város jelenlegi irányításának fenntarthatóságával és fejlődési lehetőségeivel kapcsolatban.

Következtetések és a város jövője

Ezek az események rávilágítanak Györfi Mihály polgármester vezetői képességeinek hiányosságaira és szavahihetőségének megkérdőjelezhetőségére. A közgyűlés méltatlan hangneme, a jegyző többszöri közbeavatkozása, valamint a felügyelőbizottsági kinevezésekkel kapcsolatos megválaszolatlan kérdések mind arra utalnak, hogy a városvezetés súlyos belső problémákkal küzd. A polgármester és csapata – mára sokak szerint már világosan látszódik, hogy nem képes megfelelően irányítani a várost, ami komoly aggodalomra ad okot Szolnok jövőjét illetően.

fotó: octogon.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfelülre