621 500 forintos csend: Szolnok néma képviselői, akik vagy nem mernek megszólalni, vagy nincs is mit mondaniuk legtöbbször

A 2024. október 31-én megalakult szolnoki közgyűlésben több új képviselő is helyet foglalt, köztük Székács János, a Demokratikus Koalíció (DK) képviselője, valamint Tóth Klaudia, a Momentum Mozgalom képviselője. Azóta több mint 100 nap telt el, azonban a közgyűlés ülésein eddig nem, vagy alig hallhattuk őket felszólalni saját választókerületük érdekében. Vajon mi lehet a hallgatásuk oka? Nincs mondanivalójuk, vagy egyszerűen csak jobb csendben maradni?

A közgyűlés jegyzőkönyvei és a nyilvános ülések felvételei alapján megállapítható, hogy Székács János nem, Tóth Klaudia pedig alig élt a felszólalás lehetőségével a közgyűlés ülésein. Ez különösen meglepő annak fényében, hogy a választópolgárok azzal a céllal juttatták őket a testületbe, hogy képviseljék az érdekeiket és hangot adjanak problémáiknak.

Mindeközben a képviselők tiszteletdíja jelentős: Székács János és Tóth Klaudia is havi bruttó 621 500 forintot keresnek. Ez az összeg pedig sokak számára már önmagában is megkérdőjelezi a passzivitásukat.

Vajon megéri ennyiért hallgatni?

Felmerül azonban egy másik kérdés is: vajon a hallgatásuk csupán megfontolt stratégia, vagy esetleg ennél mélyebb problémáról van szó? Lehetséges, hogy nem érzik magukat elég felkészültnek egy ilyen döntéshozói fórumon értelmesen és összeszedetten felszólalni? Talán egyszerűbb a háttérben maradni, mint nyilvánosan állást foglalni a város ügyeiben?

Fontos megjegyezni, hogy a közgyűlés munkájában való aktív részvétel nem csupán a szavazásokon való jelenlétet jelenti, hanem a választópolgárok érdekeinek képviseletét is. Ehhez pedig elengedhetetlen a rendszeres felszólalás és a problémák felvetése.

A hallgatás persze lehet taktika is, de vajon milyen hatékony egy olyan képviselő, akit soha nem hallani?

Remélhetőleg a jövőben aktívabban részt vesznek majd a közgyűlés munkájában, és hallatják hangjukat a szolnokiak érdekében.

Mert ha nem, akkor lassan joggal merül fel a kérdés: minek fizetik őket?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfelülre